PracaDroga do pracy


          Jest to piekło, niezależnie od tego, w jaki sposób to robisz, ale najmniejszym złem jest jechać samochodem, gdyż znajdujesz się wtedy w stosunkowo komfortowej sytuacji. Siedzisz sobie w samochodzie, słuchając radia i nie wdychając cudzych bakterii. I możesz marzyć o dniu, w którym będziesz mógł pracować w domu bez konieczności przedzierania się przez to złomowisko.


          Osoba leniwa wyznaje taką oto filozofię. Jak większość naszej pracy umysłowej, tak i transport naszego ciała z miejsca na miejsce, z domu do biura jest niedorzecznością. Współczesna technika pozwala wykorzystywać w pracy komputery, faksy, przenośne telefony, a rychło i wideotelefony. Możliwe jest nawet zorganizowanie spotkania ludzi za pośrednictwem telewizji. Wyobrażasz sobie?! Dlaczego więc nie pracować w domu w otoczeniu różnych wynalazków, zamiast wlec się do biura, gdzie od szyi w dół jesteś tylko zbędną tkanką tłuszczową, zwłaszcza teraz, kiedy napastowanie seksualne w biurze może mieć fatalne skutki? Powiedzmy sobie szczerze, twoje ciało potrzebne jest w biurze tylko po to, byś mógł się podniecać, gdy stawiasz je obok obiektu swoich westchnień. Bez tego mija się z celem transportowanie go tam. Jeść i robić wszystko inne możesz w domu. Zapewne, wraz z rozwojem technologii rzeczywistości wirtualnej będziesz mógł nawet w domu spełnić swoje erotyczne zachcianki z kimś, kto ci się podoba. Eksperci utrzymują jednak, że jest to pobożne i dość absurdalne życzenie, które da się zrealizować w bliżej nieokreślonej przyszłości.
          Wyobraź więc sobie świat, gdzie każdy pracuje w domu i nie ma ludzi jadących do pracy. Co by się działo na ulicach? Na kolejach? Używane byłyby tylko dla przyjemności i w czasie wolnym, biura zaś można by przekształcić w bloki mieszkalne. Nagle doszedłbyś do wniosku, że cała praca jest pozbawiona sensu, a potrzebujemy jedynie fabryk i produktów wytwarzanych przez roboty, które mieszkają w samej fabryce i piją olej. Pełnia szczęścia. Leniwa rewolucja. A ty nie w drodze do pracy, tylko w lokalnym salonie odnowy biologicznej.Spis treści
Praca     

© Orbi