Stosunki międzyludzkieDzieci


          Gdyby wasz stosunek zaowocował ciążą, z początku będziesz zaskoczony i zdezorientowany. "Dlaczego ja?" lub "Jak mogło do tego dojść?" - są to normalne reakcje człowieka leniwego. Lecz po namyśle prawdopodobnie przypomnisz sobie ów moment, kiedy wasze wstydliwe elementy nie rozłączyły się dość szybko. Jak przez mgłę zobaczysz tę noc, gdy leżała na tobie i prawie spała. Warto pamiętać, że dla mężczyzny szybkie wyjście z bezwładnej masy, która spoczywa na nim, nie jest łatwe, nawet jeśli jest do tego zdolny, ale ty oczywiście nie jesteś. Rzecz jasna żadne z was nie zawracało sobie głowy jakąkolwiek inną formą zapobiegania ciąży, mimo waszych najlepszych chęci i kilku postanowień, że zajmiecie się tym od następnego dnia...
          Dzisiaj lekarze radzą wstrzymać się od palenia i picia w okresie ciąży. W rzeczywistości nie ma właściwie powodu, byście to robili. Szczególnie dla kobiety okres ciąży jest wystarczająco ciężki i bez zwykłych uciech stałby się piekłem za życia. Wprawdzie niektórzy wysuwają argument, że dziecko będzie bardziej utalentowane i inteligentne, gdy przez dziewięć miesięcy nie będzie dzieliło z matką jej Marlboro, ginu i toników, ale nie wiedzą, czym to się może skończyć. Nic więc dziwnego, że inni z kolei twierdzą, iż bystre i nad wiek rozwinięte dzieci działają wszystkim na nerwy, w szkole są narażone na prześladowanie ze strony tępych uczniów, a gdy w wieku piętnastu lat dostaną się na uniwersytet, nudzą się czekając, aż ktoś im dorówna. Wreszcie stwierdzają bezsens wszystkiego, sięgają po narkotyki i dopuszczają się przestępstw. Niektórzy popadają w depresję, kończą jako schizofrenicy lub prawnicy - specjaliści od prawa handlowego. Nie ryzykuj więc urodzenia cudownego dziecka. Wytrwaj przy papierosach i alkoholu, gdy jesteś w stanie błogosławionym i wydaj na świat normalne dziecko z wadami.

          Czy mężczyzna powinien być obecny przy narodzinach swojego dziecka? Jeśli wywrzeć na niego w tym celu dostateczną presję, a nie ma nic ciekawego w telewizji, jego obecność będzie prawdopodobnie mniejszym złem niż pójście do pubu lub wyjście z inną kobietą. Na ogół jednak nie jest to dobry pomysł. Kobieta ma i tak wystarczająco wiele własnych problemów podczas porodu, by dodatkowo martwić się o swojego faceta padającego w głębokim omdleniu na podłogę tuż obok niej.
          Wychowywanie dzieci jest łatwe lub trudne, zależnie od tego, jak chcesz to robić. Na tej planecie żyje pięć miliardów dorosłych ludzi, z czego 90% to kryminaliści, lunatycy, podżegacze wojenni, neurotycy i nadzorcy parkingów, co świadczy o tym, że mieli rodziców, którzy zbyt często się awanturowali i zmuszali ich do oglądania telewizji, zamiast pozwolić im przygotowywać się do egzaminów.
          Być rodzicem, to nic szczególnego. Upewnij się, że twoje pociechy mają zawsze pod dostatkiem lichego jedzenia, zgadzaj się na wszystko, gdy histeryzują i wrzeszczą, a nade wszystko powierz ich edukację ekspertom z najbliższej szkoły powszechnej. Ci ludzie są profesjonalistami i wiedzą dokładnie, co robią. Jeśli więc jesteś z natury leniwy, możesz odetchnąć w przeświadczeniu, że będziesz prawdopodobnie doskonałym rodzicem.


Spis treści
Stosunki międzyludzkie     

© Orbi